Peeling Uygulamaları

PEELING UYGULAMALARI

Peeling yönteminin ana prensibi; cildin üstündeki hasarlı tabakayı kaldırmak ve alttaki hasar görmemiş tabakayı canlandırmaktır. Sonuç ise daha sağlıklı, canlı, düzgün ve gergin bir cilt elde etmektir. Günümüzde özellikle yüzeysel peeling gerektiren durumlarda Alfa hidroksiasitler(AHA) kullanılmaktadır. AHA, çeşitli meyve ve yiyeceklerde doğal olarak bulunur ve meyve asitleri olarak bilinir. Bu grup birçok meyve asiti ihtiva eder ve bugün en yaygın kullanılanı şeker kamışı suyunda doğal olarak bulunan glikolik asittir.

Glikolik asit yöntemi ile derinin epidermis tabakası parsiyel olarak kaldırılarak hücrelerin kendilerini yenilemeleri ve cildin canlanması sağlanmaktadır. Bu yöntem derin peeling yöntemlerine nazaran daha kontrollü olarak cildi yeniler. Glikolik asit günümüzde kullanılan en yaygın yüzeyel peeling ajanıdır.

Ortalama peeling seans sayısı 6-7 seans civarındadır fakat yapılma amacına ve kişinin cilt analizine bağlı olarak bu sayı değişebilir. Seans sonralarında uzmanın tavsiye edeceği jel, krem ya da losyonların kullanılması cildin yenilenme işlemini peeling seansları arasında da devam ettirecektir.

Yüzeysel peeling işlemi ile güneş hasarı sonucu oluşmuş ince çizgilerin, pigmentasyon düzensizliklerinin hafifletilmesi, sivilce izlerinin hafif ya da orta düzeye indirilmesi sağlanabilmektedir. Cilt daha yumuşak ve parlak olabilmektedir.

Kimler Peeling Yaptırmasın?

Aktif uçuk öyküsü,

ciltte yara ya da minik yarıklar ,

son dönemlerde cerrahi girişim(yara iyileşmesi),

daha önceden aynı bölgeye peeling veya dermabrazyon uygulanmış olması,

yakın zamanda radyasyon tedavisi,

6 ay içinde Roaccutane isimli ilacın kullanılması,

bir ay içinde geçirilmiş krioterapi,

aşırı güneş yanığı,

aşırı nedbe

var ise uygulama yaptırılmamasında fayda vardır.

Randevu İşlemleriniz ve Her Türlü Sorunuz İçin Whatsapp Üzerinden İletişime Geçebilirsiniz.

Menü