Kalıcı Epilasyon

KALICI EPİLASYON HAKKINDA GENEL BİLGİ

Öncelikle lazer epilasyon cihazlarının nasıl çalıştığı hakkında kısa bir tanım yapmak isteriz. Basitçe anlatmak gerekirse, bir estetisyen ve güzellik uzmanı elle kontrol edilen lazer cihazı ile cildinize lazer enerjisi gönderir. Bu enerji cildinizden tüy köklerinize ulaşır ve enerjiyi absorbe eden kökler, tüy uzatmak konusundaki işlevini kaybeder. Kullanılan lazer sadece o anda uzayan tüylerinize etki edebilir bu sebeple de birkaç seans gerekebilir çok etkili sonuç almak için. İyi bir sonuç için ortalamada 6-8 seansa gideceksiniz gibi düşünmelisiniz. Birkaç farklı lazer cinsi bulunmaktadır. En yaygın olanlar ise Alexandrite Yöntemi ve Diode (Ütüleme) yöntemidir. Alexandrite’in en büyük özelliği hızı! Erkeklerin bazılarında sırtta tüylenme tüm sırtı kaplayacak şekilde olur. Bu kadar büyük bir alana uygulanacak Alexandrite lazer tedavi seansı daha kısa sürmektedir. Hiç de fena değil!  Diode ise diğer yöntemlere göre lazer dalga boyu konusunda farklılık göstermektedir. Lazer dalga boyunun yüksek olması Diode teknolojisinin birçok cilt tipinde uygulanabilmesini sağlamaktadır. Esmer tenlilerde de rahatlıkla uygulanabilmektedir. Bu teknoloji sayesinde koyu cilt rengi olanlarda lazer epilasyon için avantaj sağlamaktadır. Lazer Epilasyon yaptırmadan önce uzmanınız tarafından kapsamlı cilt analiziniz yapıldıktan sonra kullanacağınız yönteme karar verilmelidir. Her yöntem her cilt tipine uygun olmayabilir.

Açık renkli tüylerde başarı süresi , koyu renkli tüylere oranla daha uzun olabilmektedir. Tüylerinizin açık renkli olması seans sayısını artırabilir.

NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

Yaz aylarında bronz ten ve güneş maruziyeti nedeniyle epilasyon yaptırırken daha dikkatli olunmalıdır. Lazer epilasyon yaptırmadan önce epilasyon bölgesinde aktif viral enfeksiyon olmamasına, lazer ışınının etkinliğini değiştirecek lokal veya sistemik herhangi bir ilaç veya kozmetik kullanılmamasına dikkat edilmesi gerekir. Lazer epilasyondan sonra ise yaklaşık 1 hafta güneşlenmek amacıyla güneş koruyucu kullanmadan güneş altına çıkmamak, lazer epilasyon yapıldığı gün uygulama bölgesine kese, peeling, masaj gibi direkt cildi etkileyebilecek işlemlerden uzak durmak gerekmektedir.

LAZER EPİLASYON HAKKINDA BİLİNEN YANLIŞLAR

  • Sadece kadınlara uygulanır: Gerçekte hem kadın hem de erkeklere uygulanabilir.
  • Çok ağrı yapar: Gerçekte, orta seviyede bir ağrı hissedersiniz. Çok nadir durumlarda ağrı kesiciler kullanılır.(sizin acıya hassasiyetiniz ve yapılan bölgeye göre değişmekte)
  • Sadece yüzdeki tüylere uygulanır: Gerçekte, sadece yüzdeki değil, tüm vücutta gelişen istenmeyen tüylere uygulanabilir.
  • Çok pahalıdır: Seans başına fiyatlandırılır ve tüy tipinize göre seans sayısı değişebilir. Kalıcı olması nedeni ile de pahalı bir tedavi yöntemi değildir.
  • Tüyler 5 sene sonra tekrar çıkar: Gerçekte, seanslara düzenli katılınması durumunda tüyler tekrar çıkmaz.

Randevu İşlemleriniz ve Her Türlü Sorunuz İçin Whatsapp Üzerinden İletişime Geçebilirsiniz.

Menü