El bakımı

EL BAKIMI

El bakımı en az cilt ve yüz bakımı kadar önemlidir. Hepimiz genç,pürüzsüz ve bakımlı ellere sahip olmayı isteriz.  

Manikür yaptırarak el bakımı yaptığınızı düşünüyorsanız maalesef yanılıyorsunuz. Çünkü sadece manikür yaptırmak el bakımınız için yeterli bir işlem değildir. Yüz bakımı için sarf ettiğiniz eforu ve emeği el bakımınız içinde uygulamalısınız ki pürüzsüz ve bakımlı ellere sahip olabilesiniz.

El Bakımı İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Elleriniz yıkarken kullandığınız sabunlar çok büyük önem taşır. Elinizi temizlemek için kullandığınız ürünlerin alkol veya cildinize zarar verecek bir içeriği olmamasına dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde ellerinizi temizleyeyim bakımlı olsunlar derken daha çok zarar verirsiniz.
  • Ellerinizi yıkamak için zeytinyağı sabunu gibi doğal sabunlar tercih etmelisiniz.
  • Yıkamadan sonra elleriniz ve cildiniz ister istemez kuruyacaktır. Bu yüzden ellerinizi yıkadıktan sonra nemlendirici bakım kremleri sürmelisiniz.
  • Özellikle kış aylarında eldiven kullanmalısınız. Soğuk havanın cildinizi kuruttuğunu ve cildinize zararı olduğunu unutmayın.
  • Yaz mevsiminde ise nasıl yüzünüze ve vücudunuza güneş kremleri sürüyorsanız aynı şekilde ellerinize de sürerek ellerinizin güneşten korunmasını sağlamalısınız.

Randevu İşlemleriniz ve Her Türlü Sorunuz İçin Whatsapp Üzerinden İletişime Geçebilirsiniz.

Menü