Dermoroller

DERMAROLLER UYGULAMASINA GENEL BAKIŞ

Uygulama ile akne izlerinin tedavisinde, geniş gözeneklerin sıkılaştırılmasında, göz altı morluklarının giderilmesinde ve saç dökülmesi gibi birçok problemde oldukça başarılı sonuçlar elde ediliyor.

Uzmanlar, 3-9 ay arasında tam olarak sonuç alındığını, kontrollü çalışmalarda 6-8 seansa sonra kollajende yüzde 200 artış görüldüğünü belirtiyor.

Anti-aging ve akne izleri başta olmak üzere deri çatlakları, göz altı torbaları ve morlukları, cilt lekeleri, yoğun saç kaybı gibi pek çok sorun “Dermaterapi” ile çözümlenebilmektedir. Dermaterapi’de kullanılan ilk adımın “Dermaroller” ile yapılan uygulamadır. Dermarollerin dünyada “mesoroller” ve “microneedling” isimleri ile de bilinmektedir.

Dermoroller silindirik bir tamburun üzerine dizilmiş son derece ince, özel olarak hazırlanmış 192 adet çelik iğneden oluşur; iğnelerin simetrisinin, yapıldığı materyalin, silindirin üzerinde kalan ve deriye girecek olan kısmın derinliğinin ve iğne sayısının uygulamada çok önemli bir yer tuttuğunu unutmamak gerekir. Doğru kriterlerle hazırlanmış, klinik olarak test edilmiş, CE belgeli ilk ve orjinal ürünün dermaroller olduğunu vurgulayan uzmanlar, dermarollerin 2000’li yılların başından bu yana yaygın olarak kullanılan etkin bir medikal alet olduğunu söylemektedir.

“Dermaroller, kök hücre ekstrelerinin cilt altına kolayca ulaşmasını sağlayan, estetik sektöründe devrim yaratmış yeni bir teknolojidir.

Dermaroller, deri üzerinde oldukça küçük kanallar açarak kök hücre ekstresinin cilt altına 200 kattan daha fazla geçmesini sağlıyor. Cilde uygulandığında silindirik tamburun üzerinde bulunan iğneler, cilt üzerinde mikro kanallar açıyor. Bu kanallar deri altına açılan bir tür geçitler gibi düşünülebilir. Dermaroller ile her bölgede ortalama olarak 6-10 kez yıldız şeklinde uygulama yapılıyor. Aynı bölgeden defalarca geçildiğinde 1 santimetre karede yaklaşık 250-300 adet mikrokanal açılıyor. Bu mikrokanalların açılması sırasında genellikle kanama söz konusu olmuyor. Mikrokanallar, yaklaşık 20 dakika içinde herhangi bir iz bırakmaksızın derinin kendi elastikiyeti ile kendiliğinden kapanıyor.

Bir başka açıdan bakıldığında 20 dakika boyunca deri altına açık olan binlerce kapı elde ediliyor. Dermaterapi’nin bir başka faydası da dermarollerin kendi etkisinden kaynaklanıyor. Dermaroller’ın açmış olduğu mikrokanallar, deri tarafından  yara gibi algılanıyor, ancak ortamda aslında yara olarak görülebilecek bir durum olmasa dahi deri kendi içinde bir tamir mekanizmasını başlatıyor. Bu mekanizmanın en önemli fonksiyonlarından biri deri içinde yine büyüme faktörlerinin salgılanması nedeni ile kollajen, hyalüronik asid, elastin fibriller gibi yapıların sentezlenmesi oluyor. Ortamda gerçek anlamda bir yara olmaması nedeni ile üretilen tüm bu maddeler, bize anti-aging etki sağlıyor. İnce çizgi ve kırışıklıkların azaldığı, yanık ve akne skarlarının hafiflediği görülüyor.”

Genellikle lokal anestezik krem ile yapılan uygulamadan 3-9 ay arasında tam olarak sonuç alınmaktadır. Kontrollü çalışmalarda 6-8 hafta sonra kollajende yüzde 200 artış görülür.

DERMAROLLER’IN FAYDALARI NELERDİR?

  • Yeni kollajen, elastin, fibronektin, hyalüronik asit üretimini sağlayarak anti-aging etki sunar
  • Dermaroller yüzdeki lekeler ve hiperpigmentasyonda kullanılabilir,
  • Akne izleri üzerinde oldukça başarılı sonuçlar elde edilir
  • Geniş gözenekli cilt yapısının azaltılmasında yardımcı olur,
  • Cilt çatlaklarının görünümünü azaltır ve yanık izlerinde hareket kabiliyetini artırır,
  • Güneş hassasiyeti yaratmaz, yaz aylarında dahi güvenle uygulanabilir,
  • Cildin bariyer özelliğine zarar vermiyor ve dermaterapi sonrası özel bakım gerektirmiyor
  • Ağrıya yol açmayan dermaroller, vücudun her bölgesinde; yüz boyun sırt hatta kafada bile uygulanabiliyor.
  • Medikal kullanım için yüksek kaliteli çelik iğneler alerji yapmıyor ve maliyeti birçok tedaviye göre oldukça ucuz oluyor.

Dermarolerin iğneleri dört değişik çap ve boyda bulunuyor. 0.25 mm iğneler, bakım ürünlerinin daha fazla emilimini sağlarken; 0.5 mm dermarollerler yüz deri rejenerasyonu (gençleştirme), kırışıklık azaltma, yaşlılık önleme, güneş hasarının giderilmesi için kullanılıyor. Bir mm olan dermaroller ise sellülit azaltma, çatlak azaltma ve yok etme, deri ve yüz gençleştirme, kırışıklık azaltma, cilt lekelerinin giderilmesi için uygulanırken; 1.5 mm dermaroller ile cerrahi, akne, yanık gibi izlerin azaltılması ve giderilmesi, girintili çıkıntılı ve geniş delikli derinin giderilmesi gibi sorunlar ortadan kaldırılıyor.

Randevu İşlemleriniz ve Her Türlü Sorunuz İçin Whatsapp Üzerinden İletişime Geçebilirsiniz.

Menü